Ημέρα αθλητισμού 2023

Την Παρασκευή 29 Σεπτεμβρίου 2023 γιορτάστηκε η 10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού στο πλαίσιο εναρμόνισής της με την Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. Οι μαθητές και οι μαθήτριες του 4ου Δημοτικού σχολείου Ιεράπετρας με τους εκπαιδευτικούς τους, μετέβησαν στο Μισεδάκειο Αθλητικό Κέντρο Ιεράπετρας, όπου με την καθοδήγηση των γυμναστών μας κ. Καπαράκη Εμμανουήλ και κ. Πάγγειου Γεωργίας επιδόθηκαν σε αθλητικές δραστηριότητες. Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας είχαν οργανώσει πλήθος παιχνιδών και συνεργατικών αθλητικών δράσεων, ενώ πολύτιμη ήταν και η συμβολή των προπονητών του ΓΣ Λιβυκός κ Καργιώτη Γιώργου και Καλύβα Νίκου, που γνώρισαν σε ομάδα μαθητών το άθλημα της Αντισφαίρισης.